1

Bronka Folk Design

Dzisiaj post o Bronka Folk Design. 

Jest to młoda marka ale pełna potencjału.

Tym razem zacznę posta od opisu Bronki, który dostałam od Marty- właścicielki marki.

’Historia wygląda tak: pewnego dnia pomyślałam sobie umiem szyć, lubię wszelakie folkowe dziwności a w sklepach nie ma fajnych rzeczy więc może najwyższy czas coś wymyślić. Na początku zaczęło się od kolczyków-motanek na wzór ukraińskiej lalki-motanki robionych dla siebie, w prezencie dla koleżanek.

 

 

Pomysł na folkowe filcowe torebki pojawił się wraz z urodzinami przyjaciółki, dziewczęce spódniczki wraz z narodzinami dziecka koleżanki gdy okazało się, że trudno kupić coś nie-różowego dla dziewczynki.

 

 

 

Projektowanie i szycie zaczęło mnie wciągać, spróbowałam sprzedaży na różnych targach okołofestiwalowych na Ukrainie, Słowacji, nie szło to źle, usłyszałam wiele pozytywnych słów, spłynęło parę specjalnych zamówień i w końcu pojawiła się oficjalnie „Bronka”.  


Fejsbukowa strona to coś w rodzaju fotograficznej dokumentacji robionych przeze mnie rzeczy, które  najczęściej już ze mną nie są. Zawsze jest mi smutno gdy podarowuję/sprzedaję kolejną rzecz i zawsze obiecuję sobie, ze następnym razem uszyję takie samo już dla siebie.


Bronka ma więc za zadanie trochę mi przypominać jak coś było uszyte, ale jednocześnie zapewnia mi coraz więcej pracy – im więcej ludzi lajkuje tym częściej ktoś decyduje się odezwać z prośbą o uszycie czegoś.

 

Szyję wg zamówień, na konkretny rozmiar, według wybranych kolorów choć pozwalam sobie czasem na samowolną wariację i dodatek.

A czemu strona zyskała taką a nie inną nazwę? Może się domyślasz – po babci Broni. To dzięki niej w pewnym momencie zachwyciłam się folklorem pienińskim i tak chciałam jakoś podkreślić jej wpływ na moje prace.’

Bronka Folk Design to przede wszystkim Funpage 🙂 funpage, który jest pełen inspiracji. Tak jak Marta wspomniała w opisie, jeśli szukacie czegoś nietuzinkowego, folkowego, z duszą i z historią to możecie być pewni, że na stronie Bronka Folk Design to znajdziecie. 

Nie oczekujcie jednak szerokiej gamy produktów niczym w supermarkecie – większość to są unikaty, robione pod konkretnego klienta! 

Przyznajcie sami czyż te produkty nie są piękne?

Zdjęcia: Bronka Folk Design 

 

1 thought on “Bronka Folk Design”

Leave a Reply