0

PoPieronie!

Dzisiaj będzie o muzyce, dokładniej o muzyce 'PoPieronie’, nazwa kapeli idealnie pasuje do tego co można o nich powiedzieć.

Jeśli lubicie muzykę folkową w bardziej klasycznym wykonaniu na pewno zakochacie się w ich muzyce.

Ja już to zrobiłam!

Na początek mam dla Was ich utwór 'Pod Jaworem’ – dla mnie najlepszy kawałek z wszystkich! Utworu możecie posłuchać na YouTube.

Kapelę tworzy czwórka świetnych muzyków, każdy z nich posiada wykształcenie muzyczne i wieloletnie doświadczenie artystyczne. Gdy pierwszy raz słuchałam ich utworów od razu miałam poczucie, że nie są to utwory po prostu 'grane i śpiewane’, to są utwory, które są przemyślane i żadna nuta nie jest w nich przypadkowa.

893106_576604459094420_1814918913_o

’PoPieronie’ inspirują się tradycyjną muzyką Beskidu Żywieckiego, ale nie tylko – w ich muzyce usłyszycie melodie węgierskie i słowackie. Właśnie to nadaje ich muzyce niepowtarzalny charakter i sprawia, że słuchając jednego utworu kilka razy ( na przykład tego: link), można odkryć coraz to nowe brzmienia!

Dość wymądrzania się 🙂

Na koniec link do kolejnego, genialnego utworu, idealnego do posłuchania w zimny jesienny wieczór: https://www.youtube.com/watch?v=NIUMRNKQ9rk.

Jeśli ktoś z Was ma ochotę coś więcej się dowiedzieć o zespole, zapraszam na oficjalną stronę:popieronie.pl.

Agnieszka

Zdjęcia: popieronie.pl

Leave a Reply