0

Dagadana

Dzisiaj będzie o zespole, który na rynku muzycznym istnieje od 10 lat i od początku zachwyca swoimi utworami.

Mowa o zespole DAGADANA (ДаґаДана),  jest to polsko-ukraiński kwartet, który w swojej muzyce przeplata jazz, folk i elektronikę. Zespól oczarowuje słuchacza od pierwszej minuty, ich muzyka jest hipnotyzująca i na swój sposób żywiołowa i szalona.

DAGADANA powstała podczas eksperymentowania z jazzem na krakowskich warsztatach jazzowych.
Właściwie to jazz jest trzonem tej muzyki, choć w każdym utworze można znaleźć również inne style muzyczne. Członkowie zespołu: Daga Gregorowicz , Dana Vynnytska, Mikołaj Pospieszalski, Bartosz Mikołaj Nazaruk są wybitnymi muzykami, którzy czują się swobodnie w różnych stylach muzycznych.

Swoboda to kolejne słowo, którym opisałabym ich muzykę!

Każdy ich występ, czy nagranie to swoiste łamanie granic, jeśli nie między gatunkami muzycznymi, to między kulturami, czy między sceną, a publiką na koncertach.

Zespół uwielbia podróżować, od momentu powstania zagrał ponad 400 koncertów w kraju i zagranicą. Ze swoją muzyką dotarł do takich krajów jak: Brazylia, Bułgaria, Chiny, Indonezja, Francja, Malezja, Maroko, Mołdawia, Rumunia, Serbia, Singapur, Szwecja, Ukraina, Węgry czy Wielka Brytania. 

Jak sami przyznają na swojej stronie DAGADANA:

Grała już zarówno w klubach, ale i na pustyni, w kopalni węgla, na tratwie, czy w domu swoich fanów. Muzycy uwielbiają grać kameralne koncerty, ale nie stronią od największych festiwali takich jak Heineken Open’er,  Przystanek Woodstock, Sound of the Xity (Pekin), Festiwal ludów pustyni (Maroko), Ethno Jazz Festival, Bohemia Jazz Festival czy United Islands Festival (Czechy).

Dodam, że na jednej ze swoich płyt nagrali wyjątkowy utwór nagrany po chińsku wspólnie z poznanym w Pekinie zespołem North Lab.

O zespole można pisać wiele 🙂 Ja osobom, które jeszcze nie zakochały się w ich muzyce, proponuje wysłuchać utworu: „Jestem tylko przechodniem” wykonanego na 20lecie zespołu Raz,Dwa, Trzy.

Zapraszam Was do polubienia ich stronie na FB: https://www.facebook.com/dagadana/

Najnowszą płytę zespołu można kupić tu: http://karrot.pl/meridan68

Tradycyjnie już, muzykę DAGADANY możecie posłuchać na naszej playliście:

Lub na playliście Spotify:

Więcej informacji o zespole:dagadana.pl/

Leave a Reply