0

Etnomania już niedługo

Wakacje, wolne, słońce i każdy z nas szuka atrakcji …najlepiej takich niezapomnianych.

Niezapomnianą atrakcją  dla każdego folk-maniaka będzie na pewno Etnomania. 

etnomania 2015-25 etnomania 2015-48

Mało jest wydarzeń, które w taki sposób pokazują jak tradycja odnajduje się we współczesności, umożliwiają wzięcie udziału w warsztatach tradycyjnego rzemiosła i folkdizajnu, doświadczyć prawdziwej, żywej i twórczej ETNOatmosfery.

Ale ETNOmania to nie tylko folk. Na Festiwalu zasmakujecie EKOproduktów i ETNOsmaków – będziecie mogli spróbować chleba prosto z pieca, miodu od pszczelarza, regionalnych dań i produktów w duchu slow! Brzmi ciekawie?

etnomania 2015-41

W takim razie widzimy się: 17 lipca, na terenie Nadwiślańskiego Parku ETNOgraficznego w Wygiełzowie (40 km od Krakowa).

Jeśli nadal nie jesteście przekonani odsyłam Was do mojej relacji z tego wydarzenia z zeszłego roku: http://pofolkuj.pl/2013/03/19/etnomania-relacja/.

W tym roku na ETNOmaniaków czeka blisko 150 stoisk wystawców (już nie mogę się doczekać tej dawki inspiracji, którą tam znajdę) oraz stoiska ETNOsmaków, ponad 30 rodzajów warsztatów i pokazów, pokaz współczesnej ETNOmody.1

Dla osób żądnych wrażeń czeka przestrzenna plenerowa ETNOinstalacja „Kwiatowo po krakowsku” nawiązująca do tradycji Krakowiaków Zachodnich, Strefa Dzieci (gdzie Wasze pociechy wezmą udział w grach i zabawach ekologiczno – edukacyjnych), koncerty zespołów: Rycerzyki, Chwila Nieuwagi oraz koncert Chóru Zespołu Szkół w Michałowicach.

Więcej informacji na:

www.ETNOmania.pl

www.SzlakRzemiosla.pl

www.facebook.com/szlak.tradycyjnego.rzemiosla

wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/483785681821239/

Leave a Reply