Folkowa sukienka sylwestrowa karnawałowa
0

Folkowe Sukienki Studniówkowo- Karnawałowe!

Święta i Sylwester już za nami, nadszedł mój ulubiony czas 🙂 Sezon studniówkowo – karnawałowy. W związku z tym, że wiem, jak ciężko znaleźć tą jedyną, niepowtarzalną i idealną suknię postanowiłam przygotować dla Was mój subiektywny przegląd najpiękniejszych folkowych kreacji, które możecie zamówić na bal 2019!

Jeśli chcecie zaglądnąć do zeszłorocznego zestawienia zapraszam Was tutaj > klik < .

Lulu Design – sukienki dla nowoczesnych, młodych kobiet

Zacznę od zdecydowanie mojej ulubionej marki produkującej suknie czyli Lulu Design. O samej marce pisałam tutaj >klik< . Gdy zaczynam poszukiwania sukienki lub jakiegokolwiek elementu garderoby, jednym z pierwszych adresów jaki wpisuje, jest właśnie sklep Lulu Design. Ubrania, które powstają w tej pracowni są starannie wykonane, świetnie skrojone i przede wszystkim nietuzinkowe.

Oferta firmy z roku na rok się powiększa, wiele modeli jest tworzonych na podstawie trendów w modzie oraz w odpowiedzi na prośby klientek – dzięki temu każda z sukienek idealnie wpisuje się w potrzeby młodych, nowoczesnych kobiet!

Zresztą, nie jestem ich jedyną fanką – przez wiele lat marka wyrobiła sobie bardzo mocną pozycję na rynku a kolejka klientek czekających na kreacje rośnie ;). Jeśli chcecie sukienki Lulu Design – śpieszcie się z zamówieniem!

Haft Fashion – tradycja w nowoczesnym, klasycznym wydaniu

O Haft Fashion pisałam na początku istnienia bloga pofolkuj (>klik<) .k Na Podhalu marka ta jest jedną z najpopularniejszych i powiedziałabym, że kreacje Haft Fashion są najbliższe tradycyjnym strojom góralskim .

Ja jestem zakochana w tym co tworzy Pani Jadwiga. Każdy pokaz Haft Fashion podczas Polki Folki oglądam z wypiekami na twarzy i kiedyś w końcu skuszę się na strój z tej pracowni.

Tymczasem w ramach zaostrzenia Waszego apetytu załączam świeżutkie zdjęcie z dzisiejszej Gali Mistrzów Sportu, na której Ewa Bilan- Stoch oraz Marta Majcher były w kreacji właśnie od Haft Fashion.

Źródło: MW Media
Źródło MW Media

Gorsety Gąsienicowej – cepersko-góralski styl w nowoczesnym wydaniu

Poczynania Kasi Gąsienicowej obserwuje od dłuższego czasu i zadziwia mnie jej oryginalne podejście do tego co można zrobić z materiałów góralskich przy odrobinie fantazji.

Kasia mieszka w stolicy Tatr, choć sama nie jest góralką to od dłuższego czasu pracuje nad własną linią sukienek inspirowanych wzorami Podhala. Jej modułowe projekty od początku wzbudzają niemałe zainteresowanie wśród kobiet, które folklor noszą na codzień i od Święta.

Kasia sama szyje i haftuje sukienki, w dodatku prowadzi Fotobudkę, więc ma ograniczone „zasoby czasowe” ( choć momentami mam wrażenie, że jej doba składa się z 48 godzin), dlatego też śpieszcie się z zamawianiem kreacji u niej :).

Jak Wam się podoba tegoroczne zestawienie kreacji inspirowanych góralskimi wzorami? Czy tak jak ja uważacie, że jest w czym wybierać?

Leave a Reply