0

Moxos

Dzisiejsza pogoda nie sprzyja myśleniu o jesiennych ciepłych płaszczach ale już najwyższy czas! Jeśli jeszcze nie macie w szafie folkowego okrycia wierzchniego, koniecznie musicie zobaczyć dzieła firmy Moxos. 

Moxos to Warszawska marka, która produkuje designerskie ubrania od 2004 roku. Założyła ją absolwentka Akademii Sztuk Pięknych: Małgorzata Knopik Skibińska.

 

 

Moxos, w odróżnieniu od dotychczas prezentowanych marek, nie jest stricte Folkową marką. W ich ofercie znajdziecie mnóstwo modeli, w których na próżno można szukać inspiracji wzorami ludowymi. Ale my skupmy się na tych, które idealnie będą pasowały do jesiennych stylizacji folk. 

 

Zacznę od przepięknych płaszczy, w których zakochałam się od pierwszego wejrzenia! Pierwszy to model czerwony folk, drugi to czerwony dzwoneczek. 

 

Po jesieni przychodzi zima. A w zimie przydadzą się ciepłe czapki. Moxos w swojej ofercie posiada modele zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. 

Wiem, ciepłe, puchowe czapki-pilotki można znaleźć na każdym straganie na Krupówkach, ale to czapki od Moxos pochodzą z Polskiej produkcji i mają w sobie to coś! 

 

Na koniec chciałabym pokazać prace dyplomowe założycielki firmy. Żałuje, że nie ma ich w obecnej kolekcji bo marynarka męska z folkowymi wzorami na pewno znalazłaby niejednego kupca ;). 

Zdjęcia: Moxos

  

 

Leave a Reply