0

Tryptyk

Jak już wspominałam na Facebooku pogoda ostatnio nastraja do spędzania wieczorów przy spokojnej muzyce, przy rozgrzanym kominku i z ciepłą herbatą w ręce.
Jak się domyślacie mam dla Was kolejny zespół, który będzie idealnie pasował do takiego wieczoru.

Jest nim „Tryptyk”.  Zespół, założony w 2013 roku przez rodzeństwo Zaziąbłów: Mirkę i Wojciecha.

Jest to pierwszy zespół na pofolkuj.pl, którego repertuar opiera się na muzyce łuku karpackiego ( w dodatku w autorskich opracowaniach).

Utwory grane przez grupę są harmonijną mieszanką jazzu i folku. Ta mieszanka to efekt współpracy artystów z dwóch różnych środowisk:

– Mirki i Wojciecha rodzeństwa, które wychowywało się w środowisku „folklorystycznym” i ma za sobą wiele godzin „wytańczonych i wyśpiewanych” w zespołach ludowych

– Wojciecha Golca i Marcina Żupańskiego – wykładowców Instytutu Muzyki UŚ w Cieszynie, wybitnych muzyków, laureatów wielu prestiżowych nagród.

Mocny głos Mirosławy i piękne aranżacje na skrzypce, akordeon i saksofon to coś co niewątpliwie wyróżnia zespół.  Liczę na to, że ich plany się ziszczą i już niedługo będę mogła posłuchać ich utworów na płycie CD w dobrej jakości. Bo taka muzyka zasługuje na odpowiednie warunki do słuchania. Na razie pozostaje Youtube ;).

Utwory możecie posłuchać na naszej playliście na Youtube:

 Więcej o zespole na: https://www.facebook.com/

 PS. Wojciech Golec był współzałożycielem zespołu Besquidians, o którym w zeszłym roku pisałam na pofolkuj.pl :).

Leave a Reply