https://www.facebook.com/TAboret.music/
0

T/Aboret

Przenieśmy się dziś w świat, w którym muzyka ethno jazz miesza się z muzyką klasyczną. Dźwieki kontrabasu, skrzypiec i instrumentów ludowych splatają się z dźwiekami fortepianu.
Z pozoru dwa odległe style tworzą harmonijną całość i wciągają bez reszty.


Zapraszam Was do odwiedzenia Świata Muzyki wykonywanej przez T/Aboret, usiądźcie wygodnie w fotelu i delektujcie się ich dziełami.

T/Aboret tworzy czwórka zdolnych artystów:

Natalia Czekała (śpiew, fortepian), Karolina Matuszkiewicz  (śpiew, skrzypce, fidel płocka, suka biłgorajska, gadułka, kamanche), Artur Siejka  (kontrabas), Krzysztof Guzewicz  (perc. cajon, dohola, udu, tabla, frame drum).

Czują się pewnie w odmiennych gatunkach muzycznych, grają na odmiennych instrumentach, dla każdego z nich folk to coś innego… ale jak sami mówią:

Czterema różnymi głosami staramy się snuć jedną historię.

I co najważniejsze, snują ją z ogromną swobodą. Ich muzyka jest spójna a współbrzmienie instrumentów (z pozoru niepasujących do siebie) jest czymś zupełnie naturalnym.

W ich utworach znajdziecie zarówno melodie ludowe jak i jazzowe, a to wszystko  perfekcyjnie okraszone improwizacjami fortepianowymi.

Niestety, zespół dotychczas nie wydał żadnej płyty przez co  po przesłuchaniu utworów dostępnych w sieci czuje się ogromny niedosyt…. ale liczę, że wkrótce się to zmieni. Na razie pozostaje nam słuchać nagrań na Youtube.

Serdecznie zapraszam Was do polubienia ich stronie na FB: https://www.facebook.com/Taboret.music

Tradycyjnie już, muzykę możecie ich posłuchać na naszej playliście na YouTube:

Leave a Reply