0

Megitza i Megitza Trio

Dawno nie było nic o muzyce na pofolkuj.pl, po tak długiej przerwie musi być „bomba”. A więc mam dla Was zespół, który wciągnie Was w podróż muzyczną po Podhalu, ale nie będzie to zwykła podróż…. Wsiadamy do Taboru cygańskiego….

Właśnie taka jest muzyka zespołu Megitza Trio – podhalańskie melodie połączone z brzmieniami romskimi.  Na tym nie koniec… do tej mieszanki musicie dodać jeszcze mega charyzmatyczny głos Megitzy (wokalistki). Uwierzcie mi, to jest mieszanka wybuchowa, która zaraża muzyką zespołu na wiele godzin!

Megitza – czyli Małgorzata Babiarz jest gwiazdą estrady od zawsze, w dzieciństwie była wielokrotną laureatką konkursów recytatorskich i gawędziarskich. Później wyemigrowała do Chicago gdzie odnosiła kolejne sukcesy.

W 2012 roku Megitza wróciła do Europy aby podbić nasz rynek muzyczny :). W  tym roku wydała swój 7 album studyjny o nazwie : „Happy Metal”, który powstał w formacji Megitza Trio. Razem z tym zespołem wzięła udział w programie „Mam talent” gdzie zachwyciła publiczność i jurorów (zdobywcy „złotego guzika” od Agnieszki Chylińskiej) docierając do półfinału.

Ale Megitza Trio to również dwaj genialni muzycy.

Oprócz Megitzy w skład trio wchodzą: Stasiu Rzadkosz, akordeonista i wokalista z Zakopanego oraz Kuba „Bobas” Wilk – multi instrumentalista, którego chyba nikomu nie muszę przedstawiać ( współpraca z zespołem Trebunie-Tutki, prowadzi studio nagrań Chabakoovka, wiele nagród zdobytych razem z Agatą Siemaszko itd.. ).

Koncerty Megitzy to czysta energia, ich muzyka wciąga, uzależnia  i „daje kopa”.

Polecam Wam wybranie się na jeden z ich koncertów. Listę koncertów znajdziecie na stronie: http://www.megitza.com/tour.html

Ja już nie mogę się doczekać kiedy będą grać w moim Krościenku :). Na pewno tam będę.

A tymczasem zapraszam Was do słuchania ich muzyki na naszej playliście na youtube:

Lub na playliście Spotify:

Leave a Reply