http://lulu-design.pl/
0

Folk Lato…

Ani się obejrzałam a już lato w pełni, ETNOmania już wkrótce a ja nic nie pisałam o lecie w stylu Folk.

Wykorzystam ten letni artykuł do pochwalenia się marką, którą od dłuższego czasu prowadzę czyli: Śwarne Buty. A dlaczego? Dlatego, że właśnie Śwarne Buty mają obecnie największą ofertę dotyczącą letnich butów w stylu folk.

Śwarne Buty, podobnie jak Pofolkuj.pl powstały z pasji do jakości i miłości do folkloru i wzorów ludowych. Każdy model inspirowany jest wzorami ludowymi, głównie z terenów Podhala (aczkolwiek znajdziecie również wzory krakowskie).

Oferta marki poszerza się z miesiąca na miesiąc więc serdecznie Was zapraszam do śledzenia profilu marki na FB: https://www.facebook.com/SwarneButy/ lub odwiedzenia strony: www.swarne-buty.pl.

A tymczasem zapraszam do przeglądniecia galerii letnich sandałków od Śwarnych Butów.

gody2

Jako właścicielka marki nie powinnam wyróżniać żadnego z modeli, ale nie mogę się powstrzymać. Model na powyższym zdjęciu zwany „Wężyki” ma wyjątkową historię. Inspirację do zrobienia tego wzoru znalazłam podczas podróży poślubnej, w Tajlandii. Jeden z modeli butów na lokalnym bazarze miał właśnie podobną formę oplotu wokół stopy. Po powrocie do Polski, od razu zabrałam się za projektowanie folkowej wersji tych butów, tak aby dusza Podhala (jucht, kolor, forma) zmieszała się z Tajską (oplot wokół stopy).

goralskiebiale

Góralskie sandały znacie prawdopodobnie z zeszłego roku. Buty okazały się być tak wygodne i popularne, że w tym roku postanowiliśmy zrobić ich lżejszą wersję w kolorze białym.

japonki

Japonki tybetki to standard w naszej ofercie- od pierwszego dnia od wprowadzenia butów skradły serca naszych klientek. I słusznie, buty są wygodne, mają folkowy charakter ale nie są przekombinowane.

MinimalistyczneJaponki

SandalyTakiezehej

Sandały minimalistyczne to moja propozycja dla Pań, które kochają nasze buty ale niekoniecznie zawsze chcą nosić folkowe stylizacje. Prosta forma sandała i juchtowa skóra- nic dodać, nic ująć. Ale jeśli jednak chcecie coś dodać – możemy dodać folkowy wzór na przód i otrzymać sandał rozalia ;).

Rozalia

Ale lato to nie tylko sandałki :).

Przejdźmy do innych propozycji folkowych.

Lato to przede wszystkim kąpiele… a jak kąpiele to i stroje kąpielowe.

Z ogromną radością odkryłam ostatnio dwie firmy, które oferują folkowe stroje kąpielowe.

Jednym z nich jest Koko by Koko.

Jestem zakochana w tych strojach. Nietuzinkowe nadruki, ciekawy krój – idealna mieszanka aby zadać szyku na plaży (nieważne czy to będzie nad Polskim morzem, nad jeziorem czorsztyńskim czy nad Dunajcem) – te stroje to must have każdej folk dziewczyny.

Więcej propozycji strojów możecie znaleźć na stronie: http://www.kokobykoko.com/

Drugą marką, której stronę warto odwiedzić jest Lulu Design, o którym pisałam niedawno.

Marka w swojej ofercie w sklepie stacjonarnym ma przepiękne stroje kąpielowe i kimono na plażę.

http://lulu-design.pl/
http://lulu-design.pl/
http://lulu-design.pl/
http://lulu-design.pl/

Zaopatrzeni w zestaw strój kąpielowy, kimono + sandałki potrzebujemy jeszcze jednej rzeczy do folkowej stylizacji:

Folkowych Okularów. 

O okularach już pisałam w zeszłym roku, ale przypomnę i w tym :). Idealnie pasujące do stylizacji folk znajdziecie na stronie Folkstar.

https://folkstar.pl/products,show,3269,1,okulary-przeciwsloneczne-folk-kwiaty-lowickie-biale.html
https://folkstar.pl/products,show,3269,1,okulary-przeciwsloneczne-folk-kwiaty-lowickie-biale.html

Kolejne folk inspiracje na lato już wkrótce!

Leave a Reply