0

Kapela Hanki Wójciak

Znachorka Kapeli Hanki Wójciak niedawno miała reedycję i z odświeżoną okładką i dwoma Bonus Trackami pojawiła się na półkach sklepowych. Liczę, że tym razem płyta odniesie o wiele większy sukces i zamiesza na Polskiej scenie muzycznej.

Czysty i pewny głos Hanki Wójciak, piękne teksty piosenek wymieszane z ludowymi brzmieniami i do tego ta energia!  Tak najprościej można opisać to co usłyszycie na ich płycie.

Cała płyta utrzymana jest w folkowo- baśniowym klimacie, słychać w niej echa muzyki celtyckiej, momentami słuchacz odnosi wrażenie, że przenosi się do średniowiecznych czasów, żeby za chwilę przenieść się do góralskiej karczmy.

Dodatkowego smaczku dodają połamane rytmy i wokalna improwizacja, która powoduje, że utwory się nie nudzą.  Wokal, tak jak już wcześniej wspominałam jest na najwyższym poziomie i  jest idealnym dopełnieniem nieprzewidywalnej muzyki, którą znajdziecie w „Znachorce”

Miksy to jest coś co na Pofolkuj.pl promuje najbardziej, w przypadku Kapeli Hanki Wójciak odkryłam nowe połączenie: improwizacji z powtarzalnością (wydawałoby się synonim Ludowości, jednak w przypadku ich muzyki jest to wyjątkowo słyszalne).

Na tym nie koniec miksów :). Hanka Wójciak niesamowicie łączy dwa przeciwstawne stany: radość i smutek i zaskakująco gra swoją muzyką na emocjach. Utwór Moja Mantra w pierwszym momencie wprowadza nas w stan radości aby na końcu zasmucić ostatnim zdaniem. Huśtawka emocjonalna gwarantowana!

Kapela Hanki Wójciak promuje teraz odświeżoną płytę Znachorka i występuje w Polsce. Polecam Wam wybranie się na jeden z ich koncertów. Listę koncertów znajdziecie na stronie: http://www.kapelahanki.pl/

A tymczasem zapraszam Was do słuchania ich muzyki na naszej playliście na youtube:

Lub na playliście Spotify:

Leave a Reply