Malowane trampki
0

Farwa – Kaszuby w najpiękniejszym wydaniu!

„Bo Kaszuby mogą być modne – poczuj miętę do Kaszub”

takie motto przyświeca najlepszej folkowej pracowni, dla której Kaszuby są inspiracją- Farwie.

11235458_657177637715827_445954369349027328_o
www.farwa.pl

Angelika Szulfer, właścicielka pracowni jest Kaszubką z dziada pradziada, wychowaną na małej wsi Kaszubskiej. Mocno związana ze swoim regionem, jego tradycjami i twórczością, miłość do mojej małej ojczyzny wyraża pędzlem, nitką i igłą.

Angelika wychowała się w domu gdzie na ścianach były wzory kaszubskie + zastawa kaszubska + obrusy, wazony itd… dzięki temu nowoczesne projekty marki Farwy tak pięknie przeplatają się z tradycyjnymi wzorami kaszubskimi.

www.farwa.pl
www.farwa.pl

Produkty który tworzy wyróżnia to, że w tradycyjny Kaszubski haft wplata w  codzienność, wykorzystuję jako motywy w nowoczesnej biżuterii oraz przedmiotach ozdobnych i  codziennego użytku, meblach, ubraniach, obrazach i różnego rodzaju akcesoria. Największą popularność przynoszą w tym momencie malowane trampki, które sama już kilkakrotnie zauważyłam na ulicach (uwaga! ) Krakowa :).

Malowane trampki
www.farwa.pl

Najpierw była retroszafa a potem Farwa. Pomysł pojawił się na ASP. Angelika na uczelni miała różne projekty w których trzeba było się wykazać w niepowtarzalny i indywidualny sposób, więc z racji tego że jest Kaszubką zaczęła się coraz bardziej z tym utożsamiać w artystyczny sposób.

Malowana kaszubska biżuteria
www.farwa.pl

W swoich projektach Angelika stara się być w jakiś sposób uniwersalna. Dzięki temu, pokazuje to jak wygląda nasza kultura, tradycja i przekłada ją na czasy współczesne by pokazać jest to modne i ponadczasowe.

kaszbuskie trampki
www.farwa.pl

Produkty, które znajdziecie w ofercie Farwy cechują się przede wszystkim minimalizmem- współczesnym minimalizmem. Proste formy, ozdobione w przemyślany sposób wzorami Kaszubskimi to coś co pokocha każda „folk-maniaczka”.

Jednak, jeśli myślicie, że Farwa to tylko ubrania i moda – mylicie się. Angelika razem z ojcem pracują nad wyposażeniem wnętrz, ona projektuję  a on wykonuje, a ona je potem maluje w ludowe wzory.

Skrzynia kaszubska
www.farwa.pl
Zaskoczę Was czymś jeszcze. Angelika mówi po Kaszubsku, jak sam twierdzi: „gorzej z pisownią”, dlatego też zaczyna studia na Filologii Kaszubskiej.
Spódniczka dla dziewczynki
www.farwa.pl

Zapraszam Was do odwiedzenia strony Farwy: www.farwa.pl – na pewno znajdziecie coś dla siebie!

Leave a Reply