Piękne wykończenie gorsetu ludowego
2

Ludowe Suknie Ślubne – cz 4.

Czas szybko leci, niedługo zaczyna się kolejny sezon weselny…. w związku z tym mam dla Was następną część inspiracji i linków z serii „Ludowe Suknie Ślubne”.

Inspiracje z Polski – Portale sprzedażowe

Zacznę od inspiracji, które są na wyciągnięcie ręki, czyli sukni ślubnych, które możecie znaleźć na portalach sprzedażowych. Polecam Wam swoje poszukiwania rozpocząć od odwiedzenia tych portali – niejednokrotnie możecie tam trafić na perełki.

Pierwsze dwie suknie mają piękny fason klasycznej princeski, wzogaconej delikatnymi haftami. Dzięki temu, że znalazłam aż dwie takie suknie – mogę Wam pokazać, że w zależności od tego jakie kolory/ wzory lubicie – taką suknie możecie zrobić dla siebie!

Suknia ślubna haftowana ludowa
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-suknia-slubna-folk-goralska-idealna-38-40-165cm-okazja-CID49-IDhQ8Qf.html#7fbb18ee3c
Suknia ślubna haftowana - ludowa
https://www.olx.pl/oferta/suknia-slubna-goralska-CID49-IDjILvh.html#7fbb18ee3c

Trzecia z sukni, również o fasonie princesski, uwiodła mnie najbardziej. Prosta, minimalistyczna forma, wzbogacona wzorem góralskim pod tiulem. Cudna! Czasem najprostsze rozwiązania są najpiękniejsze!

Suknia z góralskim wzorem
https://www.olx.pl/oferta/oryginalna-goralska-piekna-suknia-slubna-CID49-IDhgLJp.html#7fbb18ee3c

Znalazłam również ciekawą wariację na temat (niestety wszechobecnych  i często wykonanych przez krawcowe, które nie mają pojęcia o szyciu)  gorsetów z tybetu w sukniach ślubnych. Taką oto ciekawą suknie możecie znaleźć na portalu Sprzedajemy.

Gorset ślubny góralski wiązany
http://sprzedajemy.pl/suknia-slubna-folk-ludowa-nr42466857

Inspiracje z Polski – sklepy & Atelier

Jeśli bierzecie Ślub w zimie, polecam Wam rozważenie przepięknego stroju od Atelier Marii Fedro.

Zimowa suknia ślubna ludowa
http://mariafedro.com/

Jeśli już jesteśmy przy temacie zimy i ciepłego ubrania to jako inspirację mam dla Was żakiet haftowany, który może z powodzeniem zastąpić (popularną ostatnio i mam wrażenie trochę „oblataną”) chustę góralską. Ba! W zestawieniu z takim żakietem nawet najprostsza sukienka będzie wyglądała jak ludowa!

Haftowany żakiet
http://mariafedro.com/

Jeśli już przy dodatkach jesteśmy – jeśli wolicie klasyczną suknie bez zdobień, a chcecie uzupełnić swój weselny „look” o góralskie akcenty, pomyślcie o sutaszowych dodatkach. Takie znajdziecie w ofercie Pillow Design.

Sutaszowe dodatki w góralskim wydaniu
http://pillow-design.pl/bizuteria-slubna-sutasz1/product/74-bizuteria-slubna-folk-pas-na-suknie-slubna-bransoletka-i-kolczyki-sutasz-ivory

Wróćmy jednak do ludowych sukni ślubnych – lub jak ktoś woli – stylizowanych. Dotarłam ostatnio do bardzo delikatnego, kobiecego modelu z bardzo prostymi zdobieniami. Suknia jednak w swojej prostocie jest zachwycająca- znajdziecie ją w salonie sukien ślubnych Joanna.

Suknia ślubna w stylu grcekim z haftowanymi kwiatami
http://www.suknie.podhale.pl/zosia.html

W salonie sukien ślubnych w Ludźmierzu możecie znaleźć ogromny wybór sukien Ślubnych, od bardzo ozdobnych, po znaną wszem i wobec wersję princesski z gorsetem z tybetu (mam wrażenie, że niestety ten model jest najbardziej kopiowanym modelem przez wszystkie firmy, które chcą mieć suknie ślubne „góralskie”) po bardzo proste suknie z pojedynczymi haftami.

Mnie najbardziej w ich ofercie podoba się suknia ślubna projektu Doroty Wróbel.

Suknia ślubna haftowana
http://www.suknieludzmierz.pl/kolekcje

Tradycyjnie już w zestawieniu pięknych sukien Ślubnych nie mogło zabraknąć bardzo ciekawego projektu  Pracowni Drugie Piętro, wykonanej przez Folk Design.

Suknia góralska z filcu z delikatnym haftem
http://www.drugiepietro.com.pl/realizacje/sukienka-folk/

Inspiracje ze Świata

Coraz więcej, pięknych ludowych sukien można znaleźć za granicą. Często hafty są podobne do naszych więc bez problemu można w niej iść do ołtarza, bez obawy, że Babcie czy Ciocie wyłapią, że suknia jest z zagranicy :).

Pierwsza z nich – prosta, lekka, zdobiona pięknym haftem na gorsecie, wprawdzie kolory są bardziej zbliżone do łowickich, ale przyznajcie – czyż nie cudowna?

Suknia bogato zdobiona haftem
https://www.etsy.com/listing/491274532/meadow-bustier-wedding-gown-or-formal?ref=related-0

Na etsy możecie również znaleźć piekną, prostą suknię z asymetrycznym haftem.

Haftowana suknia ślubna ludowa
https://www.etsy.com/listing/467178092/boho-wedding-dress-rustic-wedding-dress?ga_order=most_relevant&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery&ga_search_query=embroidered%20wedding%20dress&ref=sr_gallery_33

I ostatnia inspiracja z Etsy – zjawiskowa, zdobiona suknia!

Haftowana suknia z przeżroczystymi wstawkami
https://www.etsy.com/listing/484839960/one-of-a-kind-wedding-dressembroidered?ga_order=most_relevant&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery&ga_search_query=embroidered%20wedding%20dress&ref=sr_gallery_23

Mam dla Was również inspirację na wykończenie gorsetu na plecach. Inspiracja prosto z Węgier!

Piękne wykończenie gorsetu ludowego
http://www.eskuvoruha.hu/gfx/2012_himz/pages/IMG_5278x.htm

Na koniec mam dla Was inspiracje nie-ludową, ale liczę, że kiedyś trafię (lub może od Was dostanę) na suknię ślubną wykonaną w taki sam sposób, ale z góralskim materiałem.  Suknie asymetryczne są coraz popularniejsze i są zjawiskowe (wiem bo sama mam podobną tylko czarną). Która z Was ma na taką ochotę?

Piekna asymetryczna suknia
http://sweetfelicite.blogspot.com/2013/03/lidee-du-vendredi-une-robe-surprise.html

2 thoughts on “Ludowe Suknie Ślubne – cz 4.”

Leave a Reply