0

OZ. – kraina OZ folkloru :)

Folklor chyba nikomu nie kojarzy się z Warszawą, jednak w dzisiejszym wpisie przeniesiemy się do Stolicy ;).

Dokładniej na Stary Mokotów.

 A jeszcze dokładniej do krainy OZ folkloru- pracowni Olgi Zielińskiej. To właśnie tam, powstają dzieła, w których zakochały się kobiety na całym świecie: biżuteria i torebki by OZ.

http://www.olgazielinska.pl/

Niewiele jest osób, które potrafią w zręczny sposób połączyć bogactwo ludowych wzorów i ornamentów z minimalistycznym designem. Ta sztuka wymaga wiedzy, doświadczenia ale przede wszystkim wyczucia i talentu.

Olga Zielińska, absolwentka ASP w Gdańsku opanowała tą sztukę do perfekcji.

Lekkie, choć przykuwające uwagę kolczyki, masywne choć w rzeczywistości bardzo lekkie wisiory to znak rozpoznawczy jej marki.

http://www.olgazielinska.pl/

Modern folk w najlepszym wydaniu

Zakochałam się w produktach Olgi od pierwszego wejrzenia.

 Zachwyciła mnie niespotykana forma kolczyków, która przyciąga uwagę, ale nie przytłacza. Akcent ludowy jest widoczny ale nie jest „oczywisty”. Kiedy myślę o modern folku – właśnie o takim połączeniu myślę.

http://www.olgazielinska.pl/

Sama Olga przyznaje:

Uwielbiam polski folklor za jego bogactwo kolorystyczne, a jednocześnie lubię proste minimalistyczne formy. Wydaje się, że to ryzykowne połączenie, ale mieszanka tych dwóch składników dała efekt, który widać na zdjęciach Nie uznaję biżuterii niewidocznej, moje projekty są bardziej wyraźne niż delikatne, daleko odbiegają od „złotych wisiorków na cienkim łańcuszku”.

http://www.olgazielinska.pl/

Wzory, które znajdziecie na kolczykach i wisiorach niejednokrotnie są wzorami z pogranicza folkloru. To właśnie jeszcze bardziej dodaje smaczku tej biżuterii :).

Nie jest ona „jednoznaczna”, nie kopiuje znanych wzorów (parzenic, rozet, kwiatów z tybetu etc). Olga w swoich grafikach inspiruje się folklorem i czerpie z niego, ale przedstawia go na swój sposób.

Wszystkie dzieła są od początku do końca zaprojektowane przez Olgę. Począwszy od autorskich grafik, przez oryginalne formy po sposób wykończenia.

http://www.olgazielinska.pl/

Najwyższa jakość, która przyciąga wzrok

Fenomen biżuterii Olgi Zielińskiej polega nie tylko na minimalizmie połączonym z folklorem. To również jakość produktów. Jakość, którą (cytując klasyka) „widać i czuć”.

ludowe wzory
http://www.olgazielinska.pl/

Biżuteria ma piękne żywe kolory, zapięcia są idealnej grubości – to wszystko dzięki zastosowaniu Polskich półproduktów o znanym składzie.

http://www.olgazielinska.pl

Możecie być pewne, że to biżuteria, która posłuży Wam przez wiele lat i będzie wzbudzać zainteresowanie wśród znajomych.

http://www.olgazielinska.pl/

Jeśli już jesteśmy przy jakości.

Biżuteria z pracowni Olgi wysyłana jest w pięknym firmowym opakowaniu – taka wisienka na torcie, która wywoła uśmiech na twarzy każdej kobiety. Bo która z nas nie lubi rozpakowywać pięknych pudełek z prezentami?

Polski folk na całym świecie

Pisząc o biżuterii Olgi Zielińskiej nie mogę nie wspomnieć o tym, że jest to biżuteria, którą noszą kobiety na całym świecie. Dzięki Oldze Polskie wzory ludowe zagościły poza granicami Polski. To nie lada wyczyn, który udaje się nielicznym producentom biżuterii. Olga nie tylko wysyła biżuterię za granice ale również współpracuje z zagraniczną galerią we Włoszech.

Jeśli będziecie na wakacjach w Mediolanie koniecznie zaglądnijcie do galerii: Castelli Gioielleria znajdziecie tam kolczyki Olgi.

http://www.olgazielinska.pl

Jeśli szukacie prezentu dla kogoś kto kocha folklor, lub biżuterii, która będzie przykuwać uwagę niestandardowym wzornictwem – biżuteria OZ. to jeden z najlepszych wyborów.

Bags of OZ. – folklor wychodzi na ulice

Olga Zielińska nie tylko projektuje i tworzy biżuterię, w jej portfolio znajdują się również torebki.
Uwielbiam torebki, które łączą funkcjonalność razem ze świetnym wyglądem. Często torebki wyglądają świetnie ale nic poza tym, szukanie kluczy w nich to mordęga, przekładanie rzeczy tak samo…. Nie jest tak w przypadku Bags of OZ. – świetna kieszonka na drobiazgi, duża podszewka, którą można odpiąć (a torbę zapiąć na zatrzaski), smycz na klucze, dodatkowe kółka, do których można dopiąć breloczki lub np telefon na smyczy. Jeśli dołożyć do tego jeszcze długie, grube, porządnie przyszyte uszy i idealny rozmiar – mamy torebkę idealną. A nawet więcej – dzięki haftowi (seria Mandala) – mamy najpiękniejszego folkowego shoppera, jakiego widziałam,

http://bagsofoz.com/torba-ocean-mandala-xl-shopper-etno-prod276325.htm

Torebki w regularnej cenie kosztują 299 zł ale do końca lipca jest „BIG BAG SALE” i możecie upolować takiego shoppera za (!!!) 169zł! Śpieszcie się, bo zostało tylko kilka modeli.

http://bagsofoz.com/torba-ocean-mandala-xl-shopper-etno-prod276325.htm

Ubolewam nad tym, że mogę Wam pokazać w tym poście tylko mały wycinek produktów marki OZ. i zapraszam Was na stronę Olgi Zielińskiej.

Tam zobaczycie pełne portfolio (link: http://www.olgazielinska.pl), na profilu na Facebooku, możecie znaleźć również indywidualnie wykonywane projekty (link: https://web.facebook.com/OlgaZielinskaJewellery/). Jeśli szukacie torebek zapraszam Was na stronę sklepu: http://bagsofoz.com/.

 

Leave a Reply