0

Zimowy folk! Góralska zima 2019!

Na Pofolkuj ostatnio było dość cicho :). Ale nie martwcie się – niedługo to nadrobimy.
Pora na Zimowy Folk – czyli mój subiektywny Must Have na zimę.

Płaszcze i kurtki

To mój ulubiony temat – czasem pięknie zdobiony płaszcz wystarczy do pełnej folkowej stylizacji.

Taki płaszcz czy kurtka to inwestycja na lata – wykonany z wysokiej jakości materiałów będzie służył nam przez lata.

Zestawienie płaszczy zacznę od mojej ulubionej pracowni: Atelier Marii Fedro. Marka zrezygnowała ze strony internetowej ale na FB możecie zobaczyć wiele pięknych prac (i dokonać zakupu).

Hafty od Marii Fedro na żywo są jeszcze piękniejsze ;). Sama kilkukrotnie widziałam góralki ubrane w płaszcze z Atelier – zawsze przykuwały uwagę.

Pora na nowość na Pofolkuj :). Panią Joannę obserwuję od dłuższego. Zachwycają mnie jej góralskie hafty. Niedawno Pani Joanna dostała się do finałowego konkursu. Jej dzieło to właśnie Płaszcz – haftowany ręcznie. Dla mnie ten płaszcz to najpiękniejszy folkowy płaszcz tego roku!

Dla wszystkich, którzy tak jak ja – zakochali się w tym płaszczu – mam złą wiadomość. To jest pojedynczy egzemplarz :(. Ale na pewno Pani Joanna zrobi dla Was inny, spersonalizowany projekt.

zdj. Fot.: Marcin Kin Link: www.facebook.com/Joanna-Galica-Dorula-Embroidery-Artist-1712047212440759
zdj. Fot.: Marcin Kin
Link: www.facebook.com/Joanna-Galica-Dorula-Embroidery-Artist-1712047212440759

Z zaciekawieniem obserwuję MoRe fashion – marka pojawiła się niedawno na Folkowym Rynku ale już zaproponowała bardzo ciekawe projekty płaszczy.

Jest jeszcze jedna marka, która pojawia się na PoFolkuj.pl po raz pierwszy. Jest nią Krawiectwo Deseń. Na razie w portfolio znajdziecie mało projektów. Ale na uwagę zasługują asymetryczne kurtki z haftem góralskim.

Mam nadzieję, że niedługo zobaczymy nowe projekty od marki – bo obecne zapowiadają się świetnie!

Szaliki, czapki, rękawiczki

O tej marce chciałam napisać od czasu kiedy przyszła … wiosna! Wtedy właśnie odkryłam prace Lapavicy i zakochałam się w nich! Niestety, musiałam czekać do zimy, żeby znalazły swoje miejsce w moich zestawieniach.

UWAGA! Zdjęcia poniżej spowodują, że żadne inne rękawiczki Wam się już nie będą podobały! Czytacie na własną odpowiedzialność ;).

Warto zauważyć, że właścicielka Marki Lapavica to siostra Pani Joanny, której płaszcz prezentowałam Wam powyżej.

Lapavice możecie zamawiać przez stronę na FB: https://www.facebook.com/lapavica/ . Jeszcze zdążycie zamówić prezent na gwiazdkę.

No dobra- rękawiczki już mamy 😉 Pora na czapki w wydaniu zimowy folk;)

Jeśli jesteście zwolennikami lżejszych beanie- to czapkę od Matuuli musicie mieć w swojej szafie! Charakterystyczny, niepowtarzalny haft i świetna jakość czapek to ich znak rozpoznawczy.

Markę tą znacie z mojego wpisu o hafcie: http://pofolkuj.pl/2017/02/17/matuula-haft-prostu-polsku/ – warto zerknąć na ich stronę- znajdziecie tam mnóstwo ciekawych haftów, które mogą być umieszczone na czapce.

Jeśli szukacie grubej czapki – no cóż, tutaj nie mam za dużego wyboru dla Was. Znalazłam natomiast pracownie – VronaStudio, która może wykona dla Was czapę według Waszego wzoru ;). Na stronie mają np taki ciekawy projekt:

Buty & zimowy folk

Jeśli chodzi o folkowe buty to znam tylko jedną markę, którą Wam mogę polecić :). Jest nią marka Śwarne Buty.

/https://swarne-buty.pl/produkt/oficerki-roza-najcieplejsze-goralskie-kozaki/
https://swarne-buty.pl/kategoria-produktu/kozaki/

Znalazłam też coś w sieciówkach:

Kozaki, Steve Madden, cena: 500 zł

Każdy z tych pomysłów jest również świetnym pomysłem na prezent pod Choinkę ;). Jeśli szukacie innych prezentów koniecznie zaglądnijcie na moje zeszloroczne zestawienia: http://pofolkuj.pl/2015/12/03/prezenty-swiateczne-cz-1/, http://pofolkuj.pl/2017/11/30/prezenty-swiateczne-folk-2017/ i http://pofolkuj.pl/2016/12/03/folkowe-prezenty-swiateczne/.

Leave a Reply